mei
2023
Hoe muziek op de IC het verschil kan maken
Afgelopen vrijdag is het project MuzIC op de Intensive Care (IC) van Bernhoven gestart. De Stichting Vrienden van Bernhoven heeft het financieel mogelijk gemaakt dat maandelijks muzikanten van Stichting MuzIC de IC en dialyse afdeling bezoeken.
Met een team van speciaal opgeleide musici verzorgen zij muziekinteracties op de IC. Onderzoek bevestigt dat muziek bij de patiënt aan het bed, een positieve werking kan hebben op pijn en angst, waardoor er minder narcosemiddelen, medicatie tegen angst en pijnmedicatie nodig is bij intensive care patiënten. Daarnaast helpt het bij het beperken van de impact van een vaak traumatische ic opname.
Ook hebben de muzikanten vrijdag een bezoekje gebracht aan de patiënten op de dialyse afdeling. Waarbij niet alleen de patiënten enorm genoten hebben, maar ook het personeel!
Het Brabant Dagblad heeft een artikel geplaatst over dit bijzonder bezoek. Lees het hier.
Misschien vind je deze berichten ook interessant
Naar het nieuwsoverzicht
december
2025
Geef je hart deze kerst
Een warm gebaar in koude dagen: word Hartsvriend van Bernhoven.
Meer informatie
november
2025
Geef je hart met kerst ❤️
Word deze kerst Hartsvriend en maak het verschil!
Meer informatie
november
2025
Nieuwe inrichting polikliniek Kindergeneeskunde
De kinderpoli van Bernhoven straalt weer warmte en vrolijkheid uit!
Meer informatie